Форми навчання під час військового стану

У МОН розглядають три варіанти проведення навчання у 2022-2023 році. Структуру та тривалість навчального плану кожен заклад визначає на педагогічній раді.

1. ОЧНЕ НАВЧАННЯ

З 1 вересня діти зможуть повернутися за парти у населених пунктах, де немає бойових дій. Заклади освіти мають обов'язково бути обладнані укриттям, де може одночасно перебувати велика кількість людей. Якщо сховища розраховані на малу кількість людей, то навчання буде організоване у декілька змін. Перевірити заклади освіти на готовність приймати та захищати дітей мають спеціальні комісії, в які рекомендовано включити представників регіональних підрозділів ДСНС і поліцейських. Результатом роботи комісії є підготовка відповідного акта, що затверджується керівником адміністрації.

До 1 вересня у навчальних закладах потрібно: провести перевірку будівель та прилеглих територій на наявність вибухонебезпечних предметів; перевірити готовність систем оповіщення, зокрема для дітей із порушеннями зору та слуху; визначити й позначити шляхи евакуації; подбати про наявність обладнаного укриття для всіх учасників освітнього процесу; створити запаси води та медикаментів; провести тренування щодо дій у разі повітряної тривоги; провести заняття з надання домедичної підготовки; підключити Wi-Fi в укриттях для проведення занять (за можливості).

2. ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ

Така форма навчання буде запроваджена в закладах освіти на території ведення бойових дій і тимчасово окупованих територіях. Для проведення занять навчальним закладам рекомендовано використовувати матеріали Всеукраїнської школи онлайн. В умовах дистанційного навчання заклад може самостійно знімати обмеження на максимальну кількість учнів у класі. Учні та вчителі, які працюють за такою формою навчання, можуть перебувати у будь-якому місці.

3. ЗМІШАНА ФОРМА НАВЧАННЯ

Змішана форма передбачає поєднання очного і дистанційного режиму. Наприклад, існує вже досить поширена практика, коли практичні та лабораторні заняття проводяться в очному режимі, а лекційні – дистанційно. Так само може відбуватися і зараз. У початковій школі МОН рекомендує проводити заняття в очному режимі, адже діти потребують живого спілкування. Форма може змінюватися впродовж навчального року в залежності від безпекової ситуації.

НАВЧАННЯ ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

Керівники закладів освіти несуть персональну відповідальність за організацію безпечних умов для здобувачів освіти та працівників закладу. Під час сигналу повітряної тривоги навчальний процес має зупинитися. Усі, хто перебуває в закладі, повинні організовано прослідувати до споруд цивільного захисту та перебувати в них до завершення тривоги.

Зазначимо, що батьки самі зможуть вирішувати, чи водити дитину до школи з 1 вересня, чи залишити її на дистанційному навчанні.